Günlük Bakımda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Güzel ve pürüzsüz bir cilde sahip olmak herkesin özellikle de kadınların arzusudur. Bunun için cilde günlük bakım uygulamak ve çeşitli kremler kullanmak isteriz. Bu isteğimiz çok da doğrudur çünkü bakımsız kalan cildin ilerleyen yaşlarda bakımı daha zor bir hal alabilir. Cilt tipine ve yaşa uygun günlük uygulanan bakım, ileriki dönemlerde cildimiz için geç kalmamamız açısından önemlidir. Peki hangi tip ürünü kullanmalıyız? Cildimize uyguladığımız kremler cilt tipimize uygun mu? Ciltte bir probleme yol açabilir mi?
Devamını Oku

Güçlü Tırnaklar İçin

Biotin/Vitamin H

Uzun süreli antibiyotik ve alkol tüketen kişilerde biotin miktarı azaldığında saç, kaş ve kirpik dökülmeleri, tırnaklarda zayıflık ve ciltte kuruluk görülebiliyor. Kan şekerinin düşürülmesinde de önemli etkisi olan biotinin yararlı olması için 6 ay boyunca etkin bir şekilde vücuda alınması gerektiği de biliniyor. Biotin için tüketebileceğiniz gıdalar; muz, fasulye, karnabahar, yumurta, mercimek, fıstık, somon balığı.

Devamını Oku

PRP Nedir?

“Platelet rich plasma” platelet (trombosit) yönünden zenginleştirilmiş plazmanın kısaltılmışıdır. Kişiden alınan küçük miktardaki kan özel bir tüpe konularak bir dizi işlemden geçirildikten sonra elde edilen ‘trombositten zengin plazma’ aynı kişiye yapılmak istenilen işleme göre, istenilen bölgeye enjeksiyon yoluyla geri verilir. Uygulama yapılacak tüpe alınan kan kişiye geri uygulanacağı için P.R.P işlemine özel olmalıdır. Trombosit denilen kan hücreleri, vücudumuzdaki hasarlı dokuların onarımı ve doğal haline dönüşmelerini sağlamak için gerekli “büyüme faktörlerini” yapısında barındırmaktadır.

Devamını Oku

Saç Dökülmesi

Saçlarımız dış görüntümüzü etkileyen en önemli unsurlardandır. Saçlarımızın sağlığı da bu anlamda çok önem kazanır. Sağlıklı saçlara sahip olmak önemlidir ama saç dökülmesi problemi de günümüzde birçok insanı etkileyen bir durumdur. Devamını Oku

Antioksidanlar

 Antioksidanlar hücre hasarını önleyen veya yavaşlatan maddelerdir. Hücrelere zararı olan ve sürekli oluşan serbest radikalleri temizleyen maddelerin toplamına antioksidan ismi verilir. Doğal şekillerde meyveler, sebzeler, su bitkileri ve bunlarla beslenen canlılarda bulunurlar. Doğal formda binlerce antioksidan vardır. Ayrıca bu antioksidanlar tablet formunda eczanelerde de bulunabilir. Antioksidanların bizi kanser, kalp hastalıkları, inme gibi hastalıklardan koruduğuna dair çalışmalar vardır. Devamını Oku

Site Bülteni

Bu site dermatolojik uygulamalar ve estetik cerrahi konusunda bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır. Sitede yer alan içerik, video ve görseller bir hekim tedavisinin veya konsültasyonunun yerini alamaz. Sitemizde anlatılan işlemler bilgi, yorum ve görüntüler kişileri bilgilendirme amaçlıdır. Reklam, tanı ve tedaviye yönlendirme amacı taşımamaktadır.